Benátky město na laguně

Historické, umělecké a kulturní dědictví tohoto města každý rok přiláká tisíce turistů z celého světa. Necháte se letos zlákat i vy? Málokdo však ví, že historické Benátky se rozkládají na 118 ostrovech a ostrůvcích, které spojuje zhruba 400 mostů. Nová část města, která tvoří dopravní a průmyslové centrum, se nachází na pobřeží v Benátkách – Mestre. Právě zde žije většina Benátčanů.

Benátky a jejich historická část nabízí opravdu nepřeberné množství míst a staveb, které prostě musíte vidět. A co dělat v Benátkách jiného než jen nasávat atmosféru takřka kouzelného města a přitom obdivovat jeho památky a kulturu? Věřte, že na toto obdivování budete potřebovat minimálně čtyři dny.

Náměstí Piazza san Marco
Tady najdete většinu toho, co dělá Benátky Benátkami. Je to romantické a luxusní centrum.

Dóžecí palác
Dóžecí palác je rezidence z 9. století, která sloužila jako zázemí vládců Benátek. Dnešní podobu jí dali architekti ve 14. a 15. století. Dnes slouží jako muzeum.

Bazilika S. Marco
Bazilika S. Marco je spojením stylu Západu a Východu. Vstupné do baziliky je zdarma, ale nevyhnete se placení při vstupu do pokladnice, na terasu a ke Zlaté desce, která je skutečně celá ze zlata.

Budovy Prokurácie
Staré a nové prokurácie jsou budovy na náměstí, které mají arkádové průčelí. V přízemí jsou kavárny, bary, luxusní obchody a v patrech najdete muzea.

Zvonice
Zvonice (kampanila) je vysoká věž z roku 1912. Že nechcete někam šplhat? Ani nemusíte, nahoru vás vyveze výtah a pak se budete moct těšit z překrásného výhledu na celé Benátky.

Loggetta
Loggetta je malá, mramorová stavba s bronzovými sochami, kterou najdete přímo pod zvonicí.

Knihovna Sv. Marka
V knihovně sv. Marka můžete shlédnout vzácné rukopisy, knihy a obrazy od renesančních mistrů. Největší přehled Benátských památek najdete v seriálu Skvosty Benátek.

Ubytování
Až si budete rezervovat ubytování, dejte si pozor na to, aby se vybraný hotel nacházel v historické části Benátek. Levnější hotely a hostely často leží na okolních ostrovech, ze kterých se pak musíte přívozem přepravit do samotné hlavní části Benátek. Peníze tudíž neušetříte a ještě budete muset čekat na spoj.

Tip na ubytování
Hotel Al Portico Guest House ** nabízí devět stylově zařízených pokojů. Každý pokoj má vlastní koupelnu a klimatizaci nebo větrák. Ve společných prostorách je k dispozici bezplatné Wi-Fi. Celý hotel je nekuřácký, ale je zde místnost pro kuřáky. Pro dítě do dvou let si můžete půjčit postýlku zcela zdarma a pro děti od 3 do 13 let je tu k dispozici přistýlka za 30 EUR/noc. Zvíře po domluvě zdarma.

Copyright © 2024 Benátky v Itálii | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz

Doporučujeme: Vydejte se za dovolenou do Rakouska, Saint-Tropez, Litvy nebo do Ameriky. Nebo si můžete vyjet na víkend do slovenské Bratislavy, nebo Moskvy v Rusku. Poznejte orient a vydejte se do Indie. Můžete se vydat také do Španělska (Costa Brava, Mallorca) či na Korfu do Řecka.