Dovolená v Benátkách - jadranská perla Itálie

Benátky v Itálii jsou každoročně cílem milionů turistů z celého světa. Ti zde tráví romantickou dovolenou svých snů projížďkami na gondolách po unikátních Benátských kanálech.

Benátské památky a kultura

Benátky (Itálie)Klíčovým prvkem, na který Benátky táhnou turisty, jsou pochopitelně památky a kultura, kterou symbolizují hlavně galerie a muzea. Prakticky na každém rohu v historické části Benátek najdete některý zajímavý monument, přičemž už je celá tato oblast dlouhou dobu na Seznamu světového dědictví UNESCO. Pokud máte rádi bohatou historii a je vaše dovolená vždy plná procházek po pamětihodnostech, budou pro vás Benátky doslova rájem. Vzhledem k tomu, že je město opravdu „nabité“ zajímavými místy, přejdeme rovnou ke konkrétním popisům.

Památky


Piazza San Marco - Benátky (Itálie)Obecně platí, že pro každé město je nejdůležitější hlavní náměstí, a pokud jde o Benátky, je to více než dvojnásob. Náměstí svatého Marka, neboli Piazza san Marco a jeho okolí je místem, kam zamíří hned po ubytování kroky každého návštěvníka Benátek. Samotné náměstí nabízí unikátní kontrast luxusu, vysokého ruchu, ale také romantiky v prostředí krásné architektury. I jeho okolí je pro Benátky dominantním symbolem v oblasti staveb. V popředí stojí sídlo benátských vládců, kterým je Dóžecí palác. Postaven byl už v 9. století, nicméně jeho současná podoba je o 600 let mladší. Unikátem je i Bazilika svatého Marka, která se stavěla od 11. do 13. století. Na její architektuře se prolínají vlivy mnoha kultur a vstup je do ní bezplatný. Pouze do některých částí budete muset zaplatit – doporučujeme především Zlatou desku, která je opravdu celá z tohoto vzácného kovu. Před vstupem nezapomeňte mít zakrytá kolena a ramena.

Libreria Marciana - Benátky (Itálie)Je nesmírně těžké vybrat další místa, která bychom vám chtěli doporučit. Určitě navštivte Zvonici (Kampanilu), ze které budete mít celé Benátky jako na dlani, nebo knihovnu Libreria Marciana, kde najdete některé vzácné rukopisy. Při troše štěstí uvidíte z Kampanily nejen celé město, ale i obrysy vzdálených Alp. Zajímavé jsou také tzv. Dva sloupy, které jsou společně s okřídleným lvem (na jednom je vyobrazen) dalšími symboly Benátek. Důležité jsou pro Benátky také mosty. Život ve městě si bez nich nelze představit a pro turisty jsou často klíčovými orientačními body. Nejznámější jsou ty přes Canal Grande – Most Academia, který je dřevěný, nebo Most Rialto, který je celý z kamene a patří k nejčastěji fotografovaným stavbám světa.

Muzea a galerie


I když by se daly Benátky s trochou nadsázky označit za jedno velké muzeum samo o sobě, najdete zde některé galerie, které závidí celý svět, a kam směřují všichni světoví umělci sbírat inspiraci. Nejznámější je Gallerie dell’Accademia, která se může chlubit nejúplnější sbírkou v Benátkách. Zajímavý je i gotický palác Ca’d’Oro (Zlatý dům), kde se také konají velké výstavy. Mezi nejslavnější také patří sbírka, kterou financovala milionářka Peggy Guggenheimová – Guggenheim Collection, a která má také celosvětový význam. Pokud jste spíše fanoušky moderny, navštivte Museo d’Arte Moderna, kde se nachází díla od roku 1850. Benátky pochopitelně nabízí i další muzea, nicméně tyto jsou ty nejdůležitější, která byste si neměli nechat ujít.

Copyright © 2018 Benátky v Itálii | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Vydejte se za dovolenou do Rakouska, Saint-Tropez, Litvy nebo do Ameriky. Fascinují vás největší města světa? Nebo si můžete vyjet na víkend do slovenské Bratislavy, Moskvy v Rusku nebo španělské Barcelony. Poznejte orient a vydejte se do Indie. Můžete se vydat také do Španělska (Costa Brava, Mallorca) či na Korfu do Řecka...