Nenechte si ujít

Soutěžní přehlídka o nejlepší maškarní kostým benátského karnevalu 2012

Tato skvělá karnevalová soutěž probíhá dvakrát denně (v 11.00 a 16.00) na velkém jevišti na náměstí sv. Marka (Piazza San Marco). Soutěžící se předvádějí ve svých nápaditých kostýmech, maskách či parukách.

Přehlídky se však nemusíte účastnit pouze jako diváci – po registraci se můžete stát dokonce i samotnými jejími protagonisty!

Benátská tajemství –  pěší prohlídka města ve formě divadelní show

Nová prohlídková trasa Benátská tajemství má svůj začátek na náměstí San Marco. Spolu s profesionálními herci oděnými v historických kostýmech se vydáte na cestu úzkými benátskými uličkami.

Tato netradiční prohlídka má svůj předobraz v minulosti, kdy benátské šlechtice doprovázeli na jejich nočních toulkách po městě průvodci s lucernami. Po cestě je pak zároveň obveselovali fantastickými a kuriózními historkami. Dnes se můžete vydat na takovou nezapomenutelnou procházku také vy sami. Vrátíte se o několik století v čase zpátky a stanete se herci na proměnlivém jevišti v srdci Benátek, stranou rušného karnevalového života.

Zvyk doprovázet šlechtice na jejich nočních cestách služebníky s lucernami, zvanými „Codega“, pochází již z poloviny 15. století. Nová prohlídková trasa vám umožní nahlédnout do skrytých zákoutí každodenního benátského života a seznámit se se spoustou nevšedních historických příběhů.  Dozvíte se o ďáblovi, který jednoho dne proskočil skrze zeď jednoho z paláců a zanechal po sobě díru, která je viditelná dodnes; proč mor neproniknul až na samotné území města; o slonovi, který utekl ze své klece a uchýlil se do kostela, kde však našel svoji smrt. Bude vám vyprávěn příběh benátského divadla, které si získalo takovou oblibu, že jej navštěvovali dokonce i jeptišky a kněží. Setkáte se s Giacomo Casanovou, Cecilií Zen Tron, ale např. také s levantským duchem či jednou velmi neobvyklou Pannou…

Ceny:

  • dospělí:  29 eur
  • mládež od 12 do 18 let:  15 eur
  • děti do 12 let:  zdarma

Při zakoupení lístku online ušetříte 2 eura za osobu za rezervační poplatek. Požadavek můžete zaslat také přímo do rezervační kanceláře. Prohlídky trvají 1 hodinu a začínají u lístkové pokladny na náměstí sv. Marka. Konají se každý den od soboty 11. února do úterý 21. února 2012 v následujících jazycích a časech:

  • anglicky – 12.00, 14.30, 16.00
  • francouzsky – 11.00, 15.00, 16.30
  • italsky – 11.30, 12.30, 14.00, 15.30, 17.00, 17.30

Velké jeviště Gran Foyer Piazza San Marco

Gran Foyer je velké jeviště umístěné na náměstí sv. Marka (Piazza San Marco) u příležitosti pořádání benátského karnevalu. Koncentruje se na něm hlavní dění spojené s touto událostí. Konají se na něm tradiční představení, jako jsou “Let osla”, “Festa delle Marie” či “Maschera più bella”, ale také moderní umělecká vystoupení, choreografická představení nebo cirkusové show.

Na jevišti se představují maškarní kostýmy z celého světa. Pro tuto přehlídku si je možné zvolit naprosto libovolný kostým – od tradičních až po ultramoderní – a proto se připravte na opravdovou záplavu fantazie! Můžete se zde stát součástí velkolepé zábavní party a tančit v rytmu obrovské diskotéky. Lístky na jeviště Gran Foyer si můžete zakoupit ve třech různých časových termínech mezi 11.00 a 19.00. Tato vstupenka vám umožní stát se přímými protagonisty benátského karnevalu.

Let osla

Netradiční podívanou skýtá divákům tzv. „Let osla“, který se pořádá poslední karnevalovou neděli v benátské čtvrti Mestre. Jedná se vlastně o parodii starobylé středověké tradice „Letu anděla“, při kterém se neznámý návštěvník snesl na laně ze zvonice na náměstí sv. Marka, aby tímto způsobem vzdal hold benátskému dóžeti. Parodie zvaná „Let osla“ se odehrává na náměstí Ferreto. Protagonistou tohoto letu je legrační hudebník, který se spustí na laně z místní věže a poté obveseluje svoje publikem zpěvem. Kromě toho se na náměstí Ferretto samozřejmě setkáte také se skutečnými živými osly.

Tichá vodní přehlídka člunů a gondol

Na závěr celého karnevalu, v úterý 21. 2. 2012, se můžete těšit na tradiční tichou vodní přehlídku člunů a gondol. Plavba se uskutečňuje na kanálu Grande, osvětleném pouze svíčkami. Loďky se vydávají od mostu Rialto směrem do čtvrti San Marco. Vstupenku na tento kouzelný zážitek si rovněž můžete rezervovat online.

Festa delle Marie 2012 – korunovační slavnost

V poslední den slavností se na náměstí sv. Marka uskuteční také soutěž o královnu benátského karnevalu, přezdívanou jako „Marie“. Dvanáct nominovaných dívek přijede na člunech z Campo San Giacomo dell’Orio. V 17 hodin se potom uskuteční korunovační slavnost, během které vítězná dívka obdrží titul „Marie karnevalu“.

Copyright © 2024 Benátky v Itálii | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz

Doporučujeme: Vydejte se za dovolenou do Rakouska, Saint-Tropez, Litvy nebo do Ameriky. Nebo si můžete vyjet na víkend do slovenské Bratislavy, nebo Moskvy v Rusku. Poznejte orient a vydejte se do Indie. Můžete se vydat také do Španělska (Costa Brava, Mallorca) či na Korfu do Řecka.