Ubytování a jídlo

Před tím, než se vydáte navštívit Benátky, vás určitě budou zajímat některé praktické informace. Jednoduše řečeno, musíte někde bydlet, něco jíst a nějak se po městě dopravovat, a i když jsou Benátky nádherné město, především s ubytováním to není tak snadné. Naopak doprava je v mnoha ohledech zábavná a unikátní a jídlo vynikající, cenově srovnatelné jako ve zbytku Itálie.

Benátky jsou jedním z nejnavštěvovanějších měst v Evropě, proto byste si měli ještě před odjezdem na dovolenou do této překrásné a oblíbené destinace zarezervovat ubytování. Počítejte ale s tím, že pokud budete chtít bydlet přímo v Benátkách, za ubytování zaplatíte poměrně velké množství peněz.

Nejdražší ubytování je samozřejmě v samotném centru města. Pokud toužíte po luxusu, můžete se ubytovat v některém pěti hvězdičkovém hotelu. Za pokoj v tomto případě zaplatíte od 10 000Kč až po 20 000Kč za noc ve dvojlůžkovém pokoji. Stojíte-li o pohodlí a luxus oželíte, můžete si rezervovat pokoj ve tří hvězdičkovém pokoji. V takovém případě zaplatíte za pokoj v průměru asi 6 000Kč za noc. K nejlevnějším ubytovacím zařízení patří samozřejmě hostely, kde za noc zaplatíte asi okolo 1 500Kč. Pokud budete mít štěstí, můžete sehnat postel i pod 1 000Kč. Rezervovat ubytování si také můžete na farmě nebo v některém venkovském domě.

Ubytování


Hotel v Benátkách - Benátky (Itálie)Ubytování v Benátkách není nic jednoduchého. Jedná se sice o město s více než 300 tisíci obyvateli, nicméně většina jich je roztroušená po okolí a vy logicky musíte hledat ubytování co nejblíže centru. V tomto směru buďte nesmírně opatrní a vždy si prověřte, kam vás například cestovní kancelář posílá. Často se totiž stává, že jsou klienti ubytovaní na některém z velkého počtu ostrovů v laguně a každé ráno tak musí čekat, než přijede přívoz. To je pochopitelně značně nepohodlné a zkazí vám to celý pohled na jinak krásné Benátky. Vždy se tak snažte získat ubytování co nejblíže centru, což je pochopitelně snazší v zimě.

Lehce problematické je to i s cenami, protože pokud nechcete cestováním do centra zabrat několik hodin, budete muset být ubytovaní v srdci města, což je pochopitelně poměrně drahé. To dokazuje i klesající počet obyvatel Venezie, když jsou zde ohromné nájmy, které pochopitelně musí provozovatelé ubytovacích zařízení pokrýt. Určitě si ale našetřete, protože ubytování v hostelech na okraji nemá význam. A i v případě, že ušetříte na ubytování, zaplatíte zbytek na dopravě, kterou budete muset každý den podstoupit.

Kromě hotelů a hostelů jsou v Benátkách k dispozici také další typy ubytovacích zařízení. Složit hlavu můžete v různých motelech, penzionech, botelech, ale také v kempech. Zajistit ubytování si také můžete v prázdninovém areálu. Například dvojlůžkový pokoj v penzionu seženete už od 2 000Kč za noc. O něco levnější ubytování nabízí venkovské domy, kde se ceny pohybují okolo 1 500Kč pro dva za jednu noc.

Ubytovat se samozřejmě nemusíte jenom v centru města, ale také v jeho blízkosti, třeba na ostrově Lido nebo na pevnině v Mestre, v Jesolu nebo v Cavallino. Výhodou ubytování mimo centrum je nepochybně nižší cena, kterou za hotel či jiný typ ubytovacího zařízení zaplatíte. Nevýhodou ovšem je, že se pak každý den musíte do hlavní části Benátek přepravovat. Takhle utracené peníze by možná bylo lepší investovat do některého hotelu přímo ve městě. Čas vynaložený na čekání na převoz i samotnou dopravu zpátky do města tak můžete využít mnohem efektivněji, například k poznávání krás tohoto výjimečného italského města. Počítejte a plánujte předem.

Jídlo

Benátky nemají svou vlastní a typickou kuchyni, nicméně se zde můžete opravdu kvalitně stravovat, protože celá italská gastronomie je světovou špičkou. Na druhou stranu si připravte větší finanční obnos, protože Italové neznají velké „vývařovny“ s lidovými cenami, a tak budete muset vybírat z restaurací v centru, které jsou pochopitelně drahé. Poměrně cenově dostupná je například pizza, nicméně kdo by chtěl jíst týden pizzu, i když je vynikající. Pokud chcete ušetřit, nebojte se vzít vlastní jídlo z domova. Benátky rozhodně nejsou místem, kde by se dalo levně najíst.

Copyright © 2024 Benátky v Itálii | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz

Doporučujeme: Vydejte se za dovolenou do Rakouska, Saint-Tropez, Litvy nebo do Ameriky. Nebo si můžete vyjet na víkend do slovenské Bratislavy, nebo Moskvy v Rusku. Poznejte orient a vydejte se do Indie. Můžete se vydat také do Španělska (Costa Brava, Mallorca) či na Korfu do Řecka.