Dovolená v Benátkách - jadranská perla Itálie

Benátky v Itálii jsou každoročně cílem milionů turistů z celého světa. Ti zde tráví romantickou dovolenou svých snů projížďkami na gondolách po unikátních Benátských kanálech.

Ubytování, doprava a jídlo

Před tím, než se vydáte navštívit Benátky, vás určitě budou zajímat některé praktické informace. Jednoduše řečeno, musíte někde bydlet, něco jíst a nějak se po městě dopravovat, a i když jsou Benátky nádherné město, především s ubytováním to není tak snadné. Naopak doprava je v mnoha ohledech zábavná a unikátní a jídlo vynikající, ale drahé jako ve zbytku Itálie.

Ubytování


Hotel v Benátkách - Benátky (Itálie)Ubytování v Benátkách není nic jednoduchého. Jedná se sice o město s více než 300 tisíci obyvateli, nicméně většina jich je roztroušená po okolí a vy logicky musíte hledat ubytování co nejblíže centru. V tomto směru buďte nesmírně opatrní a vždy si prověřte, kam vás například cestovní kancelář posílá. Často se totiž stává, že jsou klienti ubytovaní na některém z velkého počtu ostrovů v laguně a každé ráno tak musí čekat, než přijede přívoz. To je pochopitelně značně nepohodlné a zkazí vám to celý pohled na jinak krásné Benátky. Vždy se tak snažte získat ubytování co nejblíže centru, což je pochopitelně snazší v zimě.

Lehce problematické je to i s cenami, protože pokud nechcete cestováním do centra zabrat několik hodin, budete muset být ubytovaní v srdci města, což je pochopitelně poměrně drahé. To dokazuje i klesající počet obyvatel Venezie, když jsou zde ohromné nájmy, které pochopitelně musí provozovatelé ubytovacích zařízení pokrýt. Určitě si ale našetřete, protože ubytování v hostelech na okraji nemá význam. A i v případě, že ušetříte na ubytování, zaplatíte zbytek na dopravě, kterou budete muset každý den podstoupit.

Doprava


Benátky (Itálie)Už v úvodu bylo lehce naznačeno, že je doprava v Benátkách opravdu netradiční. V celém centru totiž nepotkáte ani jedno auto – většina jich je odstavena na parkovištích na periferii. Když si vezmete, že celé Benátky jsou městem na vodě, když i domy stojí na kůlech, je logické, že hlavní dopravu zajišťují lodě respektive speciálně upravené velké čluny. Někomu to může připadat zábavné, ale opravdu všechno od autobusu, přes taxi, až po sanitku tu jezdí na vodě. Břeh většiny kanálů je lemován jakýmisi budkami, což jsou nástupiště „lodní MHD“. Co se týče cen, nejvýhodnější jsou vícedenní kartičky, na které můžete cestovat neomezeně – například na tři dny stojí 30 Euro. Navíc vám jen málokterá hromadná doprava poskytne tak nádhernou prohlídku města, když plují lodě poměrně pomalu. Pokud budete v Benátkách delší dobu, určitě tuto variantu vyzkoušejte. V opačném případě musíte chodit pěšky, protože cyklistika je v úzkých uličkách s turisty více než adrenalinovým sportem.

Jídlo

Benátky nemají svou vlastní a typickou kuchyni, nicméně se zde můžete opravdu kvalitně stravovat, protože celá italská gastronomie je světovou špičkou. Na druhou stranu si připravte větší finanční obnos, protože Italové neznají velké „vývařovny“ s lidovými cenami, a tak budete muset vybírat z restaurací v centru, které jsou pochopitelně drahé. Poměrně cenově dostupná je například pizza, nicméně kdo by chtěl jíst týden pizzu, i když je vynikající. Pokud chcete ušetřit, nebojte se vzít vlastní jídlo z domova. Benátky rozhodně nejsou místem, kde by se dalo levně najíst.

Copyright © 2018 Benátky v Itálii | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Vydejte se za dovolenou do Rakouska, Saint-Tropez, Litvy nebo do Ameriky. Fascinují vás největší města světa? Nebo si můžete vyjet na víkend do slovenské Bratislavy, Moskvy v Rusku nebo španělské Barcelony. Poznejte orient a vydejte se do Indie. Můžete se vydat také do Španělska (Costa Brava, Mallorca) či na Korfu do Řecka...