Karneval 2020

Vypravte se do světa divů a fantazie

Karneval pohádek, divů a fantastických postav. Během Benátského karnevalu 2014 na vás čekají lesy, údolí, moře, hory, laguny a záhadná zvířata a zeleninové bytosti, které je obývají.

Letošní Benátský karneval bude opravdu globální záležitostí. Různé kultury čerpaly z jeho fantazijního a pohádkového odkazu již od jeho samotných počátků. Lidé vždy cítili potřebu vyprávět tajemství své přirozenosti prostřednictvím pohádek. Světové kultury rozvinuly nepřeberné bohatství symbolů a postav, kterými popisují stvoření a vznik života, atmosférické živly, zeleninové a zvířecí bytosti – a to nejprve prostřednictvím mýtů a později v antropomorfní podobě jako pohádky.

Cílem karnevalu bude vyzvat účastníky oslav, aby prostřednictvím svých kostýmů a výzdoby benátských ulic znovu objevili důležitost fantazie a jejího vztahu k lidstvu a k životnímu prostředí. Benátky vždy představovaly důležitou bránu mezi Východem a Západem, kde se mýty o mořských obludách a záhadných stvořeních proměňovaly v příběhy, obrazy a dekorace. Ty se později na palubách obchodních lodí dostávaly spletitou sítí kanálů a vodních cest do celé Evropy.

Během Benátského karnevalu 2014 bude návštěvníkům představen obrovský fantazijní slovník. Každý z kostýmů se stane symbolickou materiální stopou jedinečného setkání místa a času – bude odkazovat na konkrétní místo v naší historii, kdy jeden či více lidí stvořili mýtus a proměnili jej v obraz a příběh. Nadčasový fantazijní slovník, obrovská mapa nespoutané lidské tvořivosti, která si hraje s přírodou a jejími mystérii, zpřítomňuje ji svými tvary, zvuky a gesty a svobodně putuje v hlavách našich předků i našich dětí.

Podívejte se na program karnevalu.

Copyright © 2024 Benátky v Itálii | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz

Doporučujeme: Vydejte se za dovolenou do Rakouska, Saint-Tropez, Litvy nebo do Ameriky. Nebo si můžete vyjet na víkend do slovenské Bratislavy, nebo Moskvy v Rusku. Poznejte orient a vydejte se do Indie. Můžete se vydat také do Španělska (Costa Brava, Mallorca) či na Korfu do Řecka.