Dovolená v Benátkách - jadranská perla Itálie

Benátky v Itálii jsou každoročně cílem milionů turistů z celého světa. Ti zde tráví romantickou dovolenou svých snů projížďkami na gondolách po unikátních Benátských kanálech.

Karneval v Benátkách

Benátský karneval je celosvětově známou událostí, která se koná každoročně 10 dnů před Popeleční středou. Slovo „karneval“ znamená v překladu „opuštění masa“. Je to poslední příležitost užít si nezávazného veselí a hýření před tím, než začne období postu. S karnevalovými slavnostmi se je možné setkat téměř všude na světě, nejznámější je zcela jistě karneval v brazilském Rio de Janeiro. Na evropském kontinentu můžete zažít jedny z nejvelkolepějších oslav právě v italských Benátkách.

Karneval v Benátkách

Poprvé byl slaven již v 11. století a na dlouhá léta se pak stal tradiční součástí života tohoto města. Během 18. století však začínal upadat v zapomenutí a k jeho skutečné obnově došlo až v roce 1979. Rychle si však znovu získal svoji ztracenou popularitu. Dnes jsou ulice plné radostného veselí, narazíte zde na nepřebernou spoustu maškarních kostýmů, pořádají se průvody městem. Na hlavním náměstí sv. Marka se konají vystoupení s živou hudbou a řada doprovodných událostí, kterých se mohou účastnit všichni návštěvníci.

Masky a kostýmy

Jak je vyobrazeno na starých malbách, začínal karneval v 18. století sérií několika bálů pořádaných na náměstí sv. Marka. Ve zdejším kasinu Ridotto každou noc prohýřilo několik lidí celé svoje jmění. Všichni lidé bez rozdílu společenského postavení nosili legrační kostýmy a masky. Oblíbené byly postavy z barokní italské Commedia dell’arte, jako jsou Harlekýn či Kolombína, ale např. také morový doktor s typickou zobákovou maskou a pochopitelně bychom neměli opomenout kurtizány.

Pokud byste si náhodou nechtěli obléknout kostým, můžete si nechat udělat malbu na tvář, která je nabízena na mnoha zdejších ulicích, nebo si alespoň zakoupit nějaký legrační klobouk. Určitě byste také neměli zapomenout ochutnat typický benátský koblih zvaný „frittelle“, který se prodává pouze během karnevalového období.

Copyright © 2018 Benátky v Itálii | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Vydejte se za dovolenou do Rakouska, Saint-Tropez, Litvy nebo do Ameriky. Fascinují vás největší města světa? Nebo si můžete vyjet na víkend do slovenské Bratislavy, Moskvy v Rusku nebo španělské Barcelony. Poznejte orient a vydejte se do Indie. Můžete se vydat také do Španělska (Costa Brava, Mallorca) či na Korfu do Řecka...